Wyjazd do belgii nadal opłacalny

Belgia jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków, którzy starają się znaleźć pracę za granicą. Praktycznie każdego roku możemy przeczytać w różnych miejscach ogłoszenia o wyjeździe do tego kraju. Najczęściej do Belgii wyjeżdżamy do tak zwanych zbiorów. Wiśnie, maliny, truskawki, to tylko jedne z wiele owoców, których sady w tym kraju są pełne. Gdy załatwimy już pracę w tym kraju, zaczniemy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób dostać się na miejsce i co najbardziej nam się opłaci. 

busy Polska Belgia 

Popularne metody podróży

Przewozy busem z Polski do Belgii i w drugą stronę, to jeden z najpopularniejszych kierunków kursowania busów z naszymi rodakami. Z racji dużej ilości Polaków w tym kraju wiele osób stara się korzystać z częstotliwości kursowania i możliwości dostania się w samo miejsce. Kiedyś można było o tym pomarzyć, by kierowcy zabrali nas spod domu i zawieźli pod drzwi w miejsce, w którym znaleźliśmy zatrudnienie. Teraz większość firm stara się działać w ten sposób i zdejmuje z klientów większość obowiązków. 

rezerwacja

Czy busem można wysłać paczkę do Belgii?

Ogromna ilość Polaków pracujących w Belgii zarówno sezonowo jak i na stałe sprawia, że do Polski wysyłane jest za pośrednictwem przewoźników z których usług korzystamy mnóstwo paczek. Możemy wysłać słodycze, pamiątki i inne rzeczy, z których rodzina się bardzo ucieszy. Z racji, że busy kursują praktycznie codziennie, możemy również dostarczyć paczkę do Belgii do osoby, która tam pracuje i której jeszcze przez dłuższy czas nie będzie w kraju. 

czytaj więcej

Tanie formy podróży pomiędzy Polską a Belgią

Ogromna popularność jeżdżenia busami do pracy za granicę sprawia, że z roku na rok ceny są coraz bardziej konkurencyjne i można się dostać do miejsca docelowego w bardzo atrakcyjnej cenie. Przewoźnicy robią również bardzo często różnego rodzaju promocje dla osób, które poruszają się na danej linii regularnie. Możemy więc oszczędzić całkiem sporą ilość pieniędzy i nie przejmować się jazdą w obydwie strony. Kierowcy zatrudniani do pracy w przewozach międzynarodowych są najczęściej bardzo wykwalifikowani i mają przejechane mnóstwo kilometrów. 

Nie ma więc zupełnie czego obawiać i można czuć się bezpiecznie jadąc zarówno do, jak i z pracy. Jeśli wysyłamy do Belgii paczkę i obawiamy się o to, czy dojedzie ona w całości, możemy postarać się o jej ubezpieczenie, które w razie wypadku zapewni nam odszkodowanie. Często bowiem wysyłamy coś szklanego bądź posiadającego dużą wartość i obawiamy się, czy paczka przetrwa długie godziny jazdy. Kierowcy wiedzą jednak w jaki sposób sprawnie ułożyć paczki.